• Proje Tanıtım Dosyası ( PTD ) Hazırlama


    Ek – 2 listesine giren iş sahiplerinin ÇED yönetmeliğince hazırlatma gerekliliği zorunlu olan proje tanıtım dosyası başvuru yapabilmek adına gereklidir. Bu aşamada firmamız siz değerli müşterilerimizin projelerinin kabulü için gerekli tüm tanıtım ve bilgilendirmelerin düzenlemesini ve dosyalamasını gerçekleştirerek hizmet sunmaktadır.

     Proje tanıtım dosyası hazırlama şekli ve teknikleri proje kabulünde oldukça önemli rol oynamaktadır. Sizler için hazırlanacak proje tanıtım dosyası içeriğinin ÇED yönetmeliğine uygunluğunun sağlanması da hizmetlerimiz arasındadır. Bakanlık ÇED yönetmeliğine uygunluğu kontrol eder ve uygun ise değerlendirmeye alır. O aşamanın ardından proje şeçme eleme aşamasına geçirilir. Seçme eleme aşaması atlatıldıktan sonra halk katılım toplantısı yapılır ve halka proje tanıtılır. Halka tanıtım toplantısı projenize destek yatırım yaptırmak isterseniz sizlere sunulmaktadır. Bu aşamalar tamamlanmasının sonrasında karar verme aşaması gerçekleşir ve tamamen onay alan işletmeler daha sonrasında ÇED komisyonu tarafından inceleme ve kontrole tabi tutulurlar. İnceleme ve kontrollerde gelen müfettiş ve denetimcilerin yanında mutlaka çevre danışmanlık hizmeti veren firma mühendislerinden bir kişi eşlik eder ve işin genel işleyişi ve tanıtımını yaparak teftişin lehinize sonuçlanması adına duruşunuzu korur. Bu evrede zor bir durum oluşmaması adına iş güvenliğinden atık kontrolüne dek hazırlanan plan ve kararlara uymanız sizlerin lehine sonuçlar doğurmasında yararlıdır. Teftişlerde uygunsuz bir nokta bulunduğunda devlet yönetmeliklerine kanunlarına göre işin durdurulmasından iş yerinin kapatılmasına kadar yaptırımlar uygulanabilmektedir.

    İş sağlığı ve güvenliği adına uygunsuz bir şartın görülmesi ve tespiti sizlerin hem piyasada değer kaybetmesine hem de yüklü cezalar ile karşı karşıya kalmasına sebep olacaktır. Bu noktada bizler sizlere gerekli olan tüm iş bilgisini ve gerekli mevzuatları bildirerek sizlerin eksiksiz çalışma işleyişinize devamlılık sağlamaktayız.