RMY GRUP Sanayi Sicil Belgesi

Sanayi Sicil Belgesi (1) Sanayi sicil kanunun 6948 sayılı sanayi sicil kanunun 2,ci Maddesi gereği sanayi üretim faaliyetleri başladıktan sonra minimum 2,ay içerisinde sanayi sicil bilgi sistemine tüm üretim yapılan yerin ayrı olarak kayıt edilmesi zorunludur.

(2) Sanayi sicil belgeleri (2) Yılda bir vize yapılır. Sanayi sicil bilgi sistemine kayıt yapılmış tüm işletmelerin adına sanayi sicil belgesi düzenlenmektedir.

(3)
Sanayi işletmelerinin faaliyetlerine ara vermeleri, yeniden başlamaları ya da faaliyetinde bulundukları işletmenin sonlandırılması durumunda ya da verilen bilgilerde değişim olması durumlarında en az bir ay içerisinde Bakanlığa Kanunun 4.maddesi gereği bilgi verilmesi zorunludur.


(4) Sanayi işletmeleri bir önceki yıl ile alakalı ilgili faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işletme cetvellerinin yıl sonundan sonra en az dört ay içerisinde Kanunun 5.maddesi gereği bakanlığa İL Müdürlüğüne vermek zorundadır.

(5) İki, dört ve beş Maddede yer almak olan yükümlülükleri yerine getirmeye sanayi işletmeleri hakkında kanunun dokuzuncu maddesi uyarınca idari para cezası uygulanmaktadır.

(6) Yanlış beyanda bulunan işletmeler kanunun 11.maddesi uyarınca idari para cezası uygulanmakta.

(7) Firma adına yapılan denetimlerde düzenlenen Sanayi Sicil Belgesi görevli personele ibraz etmeyen işletmelere idari para cezası uygulanmaktadır.